0947 915 590

Majsterky Slovenska 2015!!!!!!!!!!!!!!!!

Víťazmi 11. celoslovenského finále Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nadáciou SPP by Tipos sa stali v Národnom tenisovom centre chlapci TK Vysoké Tatry a dievčatá TC Tenisia Dixon Banská Bystrica. V tímovej súťaži detí do 10 rokov hralo v prvý októbrový víkend po 12 družstiev chlapcov a dievčat, ktoré postúpili do celoslovenského finále. V tomto roku v súťaži štartovalo 1500 detí.

TK Vysoké Tatry hrali v celoslovenskom finále po prvý raz. Daniel Trčka, známy prostějovský tréner, ktorý v tatranskom klube pôsobí už tri roky, netajil, že do Bratislavy cestoval s ambíciou doviesť chlapcov k prvenstvu. ,,Dvaja najlepší hráči trénujú striedavo v Bratislave na Slovane a v Tatrách,“ vysvetľuje kapitán víťazného tímu, ktorý tvorilo kvarteto Markus Lazarčík, Simon Norrman, Samuel Guzoň, Nicolas David Skupin. Zápasy ťahali prví dvaja, vo finále zvíťazil TK Vysoké Tatry nad TA Prešov 4:1.
TC Dixon Tenisia Banská Bystrica obhájil lanské víťazstvo. Kapitán tímu a súčasne už 15 rokov tréner klubu Jozef Šuhajda sa v Bratislave tešil spoločne s trénerským kolegom Marekom Novákom. ,,Mali sme v NTC skúsené družstvo. Emma Filipková hrala vlani vo víťaznom tíme, Alex Jančíková a Irina Balus boli pred rokom v béčku. Regionálne kolo naše družstvo vyhralo suverénne, takže sme si aj vo finále trúfali,“ hovorí Šuhajda. Družstvo sa pred bratislavským finále pripravovalo celý týždeň v novej hale Dixonu. Vo finále zvíťazil TC Dixon Tenisia B. Bystrica nad TŠP - tenisová škola Petržalka.

Najbojovnejší hráči: Michal Sabol (TŠP - tenisová škola Petržalka), Bence Tóth (Mladosť Košice) a Sára Šarinová (TA Prešov) - všetci po 50 víťazných gemov.