048 321 18 01
Banskobystrická Tennis League (BBTeLe)

Banskobystrická Tennis League (BBTeLe)

Banskobystrická Tennis League (BBTeLe)

 

Základným princípom nového formátu letnej ligy v športovom areáli BASELINE je rozdelenie hráčov podľa výkonnosti do troch skupín: Extraliga, IA liga a IB. Podľa počtu prihlásených hráčov v budúcich rokoch sa môže počet skupín aj navýšiť. Iba v tomto úvodnom ročníku bude direktoriát ligy prideľovať hráčov do jednotlivých skupín na základe vlastného subjektívneho hodnotenia výkonnosti. V ďalších ročníkoch každý nový hráč začne v najnižšej skupine, zo ktorej môže postúpiť na základe svojej výkonnosti.

Liga sa začína v prvom týždni v máji a jej základnú časť ukončíme posledným augustovým dňom. V priebehu septembra sa uskutoční vyraďovacia časť ligy, tzv. play off a na jeho konci spoznáme víťazov jednotlivých skupín. Podľa výsledkov dôjde v nasledujúcom ročníku ligy k presunu hráčov z jednotlivých skupín tak, že vždy dvaja najlepší (tj. finalisti play off) postúpia o skupinu vyššie a dvaja najhorší (tj. po základnej časti) zostúpia o skupinu nižšie.

Podľa počtu prihlásených hráčov vytvorí direktoriát turnaja herný plán, kde vždy domáci hráč vyzýva v danom týždni svojho protihráča k zápasu a dohodne si deň a hodinu zápasu (bližšie pravidlá k systému vyzývania hráčov dostane každý účastník spoločne s herným plánom do emailové schránky). Zápasy sa budú odohrávať výlučne na tenisových kurtoch v športovom areáli BASELINE, kde na súťažné zápasy dostanú hráči zľavu 10 % na prenájom dvorca (zľavu nie je možné kombinovať so zľavami na kreditoch BASELINE). Vzhľadom k tomu, že sú dvorce v športovom areáli značne vyťažené, vytvoril prevádzkovateľ kurtov tzv. predrezervácie iba pre súťažné zápasy, ktoré hráči môžu, ale nemusia, využiť. Pre sezónu 2018 to sú tieto dni a časy:

Pondelok 17:00 – 19:00 kurt č. 5

Utorok 19:00 –      21:00 kurt č. 2 (kurt má osvetlenie)

Streda  19:00 –     21:00 kurt č. 2 (kurt má osvetlenie)

Štvrtok 17:00 –     19:00 kurt č. 5

Piatok 17:00 –      19:00 kurt č. 1

Ak nedôjde k objednaniu kurtov v týchto časoch ani 24 hodín vopred, bude predrezervácia zrušená!!! V týchto časoch je možné odohrať iba súťažné stretnutie!!!  

 

Herný systém jednotlivých skupín (jednokolov, dvojkolovo...) bude určený podľa počtu prihlásených hráčov. Štartovné, v ktorom je zahrnuté záverečné posedenie a vyhodnotenie súťaže s občerstvením, ceny pre najlepších, administrácia ligy je stanovené na 15 €/hráč a je splatné do konca prihlasovacieho obdobia. Prihlásiť sa môžete do 22.4.2018, po tomto dátume už nebudeme prijímať ďalších hráčov do sezóny 2018.

Dotazy alebo pripomienky s Vami vyrieši administrátor ligy, pan Mgr. Martin Labaš prostredníctvom emailu (martin.labas@baseline.sk) alebo telefonicky (0944 112385). Na tento kontakt prosím smerujte aj svoje prihlášky a úhradu štartovného.

 

Aktuálne výsledky, tabuľky, zoznam účastníkov ligy a pravidlá pre rok 2017 nájdete TU!!!