0947 915 590

Turnaj Priaťelstva BBSK

 

Turnaj Priaťelstva, respektíve jeho nultý ročník, zozrel svetlo sveta 4.10.2020. Zorganizovaný bol s úmyslom spojiť viacerých hráčov ametérských líg z jednotlivých miest banskobystrického kraja a umožniť im tak porovnať svoje tenisové dovednosti v rámci jednodňového turnaja.

 

Prvý oficiálny ročník sa v športovom areáli BASELINE uskutočnil 18.9.2021. Najprv bolo podujatie na základe veľkého záujmu hráčov z rôznych amatérských líg naplánované na dva dni, no najmä zranenia odstavilo viacero tenistov, ktorý tak museli svoju účasť odrieknuť. V sobotu ráno tak pricestovali do Banskej Bystrice 4 družstvá - Brezno "A" a "B", Podpolanci a domáci hráči z BBTeLe. Turnaj sme znova odohrali systémom 3 dvojhry a 1 štvorhra, každý s každým a každý zápas na jeden set, čo sa na konci aj osvedčilo, kedže každý z hráčov si do sýtosti zahral. 

O trofej turnaja Priateľstva si to v záverečnom dueli rozdali tímy domácich BBTeLe v zložení Marian Markuš, Miroslav Ivan, Jaroslav Čierny a Igor Kašper proti hráčom z Podpolianskej tenisovej ligy - Kamenský, Kováč, Antoška a Roziak. Zápas to bol mimoriadne napínavý, keď hostia viedli po dvojhrách 2:1 a k víťazstvu im tak stačila okrem výhry v štvorhre aj "jemná prehra", kedže sa pri rovnosti bodov rátali výherné gemy. Nakoniec sa však zrodila výhra domácich hráčov v pomere 6:3, čo v konečnom dôsledku znamenalo ich víťazstvo po súčte gemov o jeden gem. Na treťom mieste sa umistnili hráči družstva Brezno "A". 

 

Turnaj Priaťelstva je otvorený prijať aj ďalších hráčov, ktorý sú organizovaný v amatérskej tenisovej lige. Ak by ste mali záujem o konkrétnejšie informácie, kontaktuje pána Martina Labaša na martin.labas@baseline.sk

 

3. roční turnaja Priatelstva sa v športovom areáli BASELINE uskutoční 15.9.2023

 

pozrite si bohatú fotogalériu z 0. ročníka Turnaja Priaťelstva tu