048 321 18 01
Zimný Laver Cup 2019/2020

Zimný Laver Cup 2019/2020

V sezóne 2019/202 0sme pre Vás pripravili obľúbený formát zimnej amatérskej tenisovej ligy. Nie, nevymysleli sme nič nové, len sme sa nechali inšpirovať formátom z pražského Laver Cupu. Ide o súťaž trojčlenných tenisových družstiev, ktoré pri vzájomných zápasoch odohrajú v rámci jedného kola vždy dva dvojhrové a jeden štvorhrový zápas. 


PRAVIDLÁ ZIMNEJ VEČERNEJ TENISOVEJ LIGY V BASELINE
- Hrá sa každý s každým podľa rozpisu zápasov, dvojkolovo. Ligu ukončíme záverečným turnajom, kde ligu vyhodnotíme a rozdáme ceny.
- Tím zapísaný ako prvý v rozpise je považovaný za domáce družstvo. Jeho povinnosťou je dodanie 4 ks lôpt na utkanie a zápis výsledku na nástenku v hale. Lopty musia byť iba minimálne opotrebované a v dobrom stave, výber typu lôpt je na domácom tímu.
- Hrá sa na 1 víťazný set (dvojhra aj štvorhra) bez výhod!!!, v prípade nerozhodné stavu rozhoduje super tajbrejk do 7.
- vždy hrajú jednotky tímov s jednotkami a dvojky tímov s dvojkami. Ak sa jednotka tímu nedostaví na zápas, potom dvojka tímu sa stáva jednotkou a trojka tímu dvojkou. Ak sa dvojka tímu nedostaví na zápas, potom jednotka tímu zostáva jednotkou a trojka tímu sa stáva dvojkou. Zloženie štvorhrového páru je ľubovoľné.

- pri zápasoch druhej časti súťaže, teda v odvetných zápasoch, nesmie na poste tímovej jednotky figurovať ten istý hráč, ako v prvej časti súťaže. Zmena na druhom mieste súpisky nie je nutná. 
- po 5 kolách, teda po polovici ligy, si môže tím zmeniť poradie hráčov na súpiske. Toto poradie zostane nemenné až do záverečného turnaja, kde sa poradie bude môcť opäť zmeniť. 
- Zápasy sa odohrajú výhradne na kurtoch športového centra BASELINE. Zápasy odohrané na iných ihriskách sa nebudú počítať do konečného poradia!!!!
- Ak v danom termíne nebude tím svoj zápas odohrať, musí túto skutočnosť oznámiť max. 24 hodín pred konaním zápasu svojim protihráčom, na recepcii zrušiť rezerváciu kurtov a oznámiť túto skutočnosť aj administrátorovi ligy, Martinovi Labašovi, na martin.labas@baseline.sk. Ak nebudú splnené všetky tri podmienky zrušenia zápasu, považuje sa takýto zápas za odohratý a bude kontumovaný ve prospech súpera.
- Hráči si môžu dohodnúť náhradný termín zápasu iba v týchto časových pásmach:
 Pondelok – piatok 20:00 – 22:00

 Sobota a nedeľa 8:00 – 22:00
- Do konečného poradia pred záverečným turnajom sa budú započítavať iba odohrané zápasy do 3.3.2017. Neodohrané zápasy do tohto termínu sa budú posudzovať individuálne na základe okolností neodohratého stretnutia. Riaditeľstvo ligy potom vydá záväzné stanovisko k danému zápasu, ktoré bude konečné a nemenné.
- Protesty a námietky prijíma Riaditeľstvo turnaja iba v písomnej podobe na martin.labas@baseline.sk na základe zloženia administratívneho poplatku 200€ a tzv. protikorupčnej zábezpeky vo forme fľaše pálenky.

Červene sú označené informácie, ktoré sa budú meniť na základe počtu prihlásených družstiev v sezóne 2019/2020

Prihlášky do ligy posielajte na martin.labas@baseline.sk do konca októbra 2019. Začiatkom novembra spravíme rozpis súťaže a hráme!!!


Rozpis zápasov a výsledky jednotlivých kôl (2018/2019) nájdete TU!!!