048 321 18 01

BABOLAT

 

Založená v Lyone v roku 1875, Babolat je najstaršia spoločnosť, ktorá sa špecializuje na raketové športy a je svetovým leaderom vo výpletoch. Ľahko rozpoznatelná zo svojím dvojitým pruhom – bielym alebo žltým na rámoch rakiet, čiernym na výplete – Babolat postavil image svojej značky ponukou produktov vrcholnej technológie a výbavy pro generacie šampiónov, ktorý vyhrali najprestížnejšie turnaje. Dnes, vo viac ako 100 krajinách poskytuje Babolat rozšířenú ponuku hráčom prostrednictvom poskytovania plného súboru technického vybavenia: výplety (prírodné, syntetické), rakety, lopty, doplnky, obuv a textilné produkty.


Dôležité údaje: 
 

1875: Založená spoločnosť Babolat v Lyone, Francúzsko, Pierrem Babolatem, ktorý vynašiel výplet pre tenisové rakety.
1925: Počiatok slavného výpletu VS, vyrobeného z pravých vnútornosti. Používaný Francúzskymi mušketiermi: Borotra, Brugnon, Cochet a Lacoste, rovnako ako Suzanne Lenglen
1975: Babolat prichádza s elektrickými a elektronickými strojmi na výrobu strun pre výplety.
1986: Počiatok Babolat syntetických výpletov „made in France“
1994: Započatie s výrobou prvých tenisových rakiet Babolat
1998: Prvé víťazstvo pre rakety Babolat na turnaji Grand Slam: Carlos Moya vyhral French Open a stal sa o pár mesiacov neskôr svetovou jedničkou
2001: Počiatok výroby tenisových lôpt
2003: Započala sa výroba série obuvi, v spolupráci so spoločnostou Michelin, a oblečenie na tenis. Andy Roddick vyhral US Open s raketou a výpletom Babolat. Andy Roddick a Kim Clijsters sa stali svetovými jedničkami s raketami a strunami Babolat.
2004: Počiatok v inovácií konceptu pre rakety: AeroPro, s podporou Rafaela Nadala
2005: Rafael Nadal vyhral French Open s raketou Aero Pro Drive, obuv Babolat Team All Court boly propagované Andym Roddickom na US Open. Kim Clijsters vyhrala US Open.
2006: Rafael Nadal vyhral druhý Grand Slam na French Open a zapísal si rekord 60 víťazstiev v rade na antuke, s raketou a výpletom Babolat
2007: Zahájenie produkcie Propulse, hi-tech obuvi, v spolupráci s spoločnosťou Michelin. The Propulse sa stali exkluzívnou obuvou Andyho Roddicka. Rafael Nadal podpísal zmluvu na 10 rokov zo spoločnosťou Babolat a vyhral tretí French Open v rade.
2008: Zahájenie výroby rakiet pre Emporio Armani. Rafael Nadal vyhral French Open a Wimbledon a stal se hráčom číslo jedna v rebríčku ATP.